Top 3 konta na Instagramie - social media w moich oczach


Dzień dobry kochani! Dziś na tapecie social media i moja ulubiona ostatnio aplikacja - Instagram. Czy obserwujesz konta na Instagramie losowo czy może interesują Cię konkretne tematy? Korzystasz z Instagrama by scrollować nowe posty znajomych czy szukasz w nich rozwoju? 
Ja z pewnością jestem w tej drugiej grupie i oprócz znajomych obserwuję konta, które budzą we mnie motywację, czasami sprzeczne uczucia, które dodatkowo dodają mi kopa do działania. Szukam w social mediach profilów, które mogą mi coś "dać" - mogą mnie zainspirować, zainicjować działanie. Dzisiaj chciałabym się z Tobą podzielić moimi top 3 kontami, na których codziennie sprawdzam nowości i się od czasu do czasu udzielam.

Temat: Social Media

Socjomaniaczka

Profil prowadzi Martyna Bliga, która prawdopodobnie mieszka całkiem niedaleko mnie - tak się domyślam ze znaczników lokalizacji. Dzieli nas mniej więcej 45 km, więc może uda mi się kiedyś ją spotkać i poznać. Martyna mówi o sobie, że jest Insta-Maniaczką, ma mnóstwo genialnych pomysłów na zdjęcia na Instagramie i pokazuje, jak szybko i sprawnie z niego korzystać. Od jakiegoś czasu jest także InstaCzarodziejką u Pani Swojego Czasu. Martyna prowadzi także swojego bloga socjomaniaczka.pl, o którym ostatnio tu wspominałam.

Wild Rock

Jestem pewna, że 99% z Was zna ten profil i wie, czy zajmuje się Ola. Profil o nazwie Wild Rock prowadzi Ola Foryś, która uczy jak mądrze działać na Instagramie - tak, by móc się rozwijać, zamiast strzelać sobie w kolano. Co wtorek Ola na swoim story prowadzi Insta Korki, które jak dla mnie są totalnym hitem. Olę obserwuję już od około 2 lat i właśnie przez te korki do niej trafiłam. Muszę przyznać, że wiele z nich było dla mnie całkowitą nowością i gdy wprowadziłam je w życie udało mi się w końcu rozruszać konto. Od wiosny Ola także prowadzi #flowerfriday - dzień, w którym pod tym hashtagiem można wrzucać kwiatowe kadry. Jeżeli chcesz wejść na wyższy poziom wtajemniczenia odnośnie działania Instagrama, to jej profil to jest must have.

Ania Ulanicka

Anię kojarzyłam z blogosfery, a jakiś czas temu "odkryłam" ją także na Instagramie. Wiecie - ostatnio niestety trochę odpuściłam bloga na rzecz studiów i wypadłam z obiegu i jedyne z czego korzystałam to Instagram. Tam do Ani wróciłam. Ani profil jest idealny dla mojego oka - estetyczny i inspirujący, czyli coś czego ostatnio bardzo potrzebuję - bez presji, bez stresu, duża dawka inspiracji. Ania stworzyła także e-book'a o tym Jak robić ładniejsze zdjęcia na Instagramie.


Temat: Rozwój osobisty & Humor

Janina Daily

Janinę poznałam na studiach - serio! Nie osobiście, ale znam Janinę z dwóch filmików z TED'a, które oglądałam w ramach pandemicznego "nauczania zdalnego" i musiałam zrobić potem zadanie. Od razu, gdy ją zobaczyłam i zaczęłam słuchać wiedziałam, że ona ma to COŚ, co sprawi, że będę się uczyć śmiejąc. I tak właśnie u Janiny jest - poznajesz nowe rzeczy nie do końca zawsze świadomie i uśmiechasz się pod nosem. Janina Bąk jest polską statystyczką, a także blogerką i autorką książek. 
W social mediach znana jest jako Janina Daily.

Ps. Jej story to ogromna dawka uśmiechu, dlatego jeżeli szukasz kogoś, kto wirtualnie kopnie Cię w cztery litery to polecam jej profil.

Danae Mercer

Profil znam od niedawna, ale zdążyłam już przejrzeć sporą część feed'u. Gdy zobaczyłam go u kogoś na story bez wahania kliknęłam i nie żałuję. Jest to najbardziej ludzki i rzeczywisty profil na Instagramie - bez ściem, bez obróbek - cała prawda. Social media mogą w bardzo prosty sposób wprowadzić w kompleksy każdego, a nawet osoby które u siebie jeszcze wad nie widziały. Tak było ostatnio ze mną - zaczęłam się porównywać. "Bo ta ma lepsze zdjęcia, bardziej przemyślane", "Bo u mnie jest jakiś chaos, nie wiem jak z tego wyjść", "Nie lubię robić sobie zdjęć, bo nie podoba mi się jak na nich wychodzę", "Te niedoskonałości... nie umiem ich skasować w programie". Tak, serio ostatnio miewałam takie myśli, mimo że jakiś czas temu bez wahania wrzucałam zdjęcie zaraz po treningu - gdzie byłam bez ładu i składu i nie przejmowałam się czerwoną buzią czy wyglądem, jakby coś po mnie przejechało (taka metafora). Jednak coś się zmieniło w okresie pandemii i przyzwyczaiłam się do tego, co widzę w social mediach - do perfekcji. Konto Danae pokazuje rzeczywistość, kobiece ciało takie, jakie jest. To dodało mi trochę otuchy i przywróciło mój spokój ducha. Danae pokazuje różne sytuacje, które pokazują jak pozujemy, gdy chcemy mieć sylwetkę instagramową oraz taką, jaka jest w rzeczywistości. Przyzwyczaja do tego, jaka jest prawda, a nie instagramowa fikcja. To jest dla mnie coś. To mi uświadomiło, że czasami trzeba się po prostu dobrze ustawić do zdjęcia i przyjąć to, jakim się naprawdę jest. Danae pokazuje wszystko - cellulit, rozstępy - bo kurczę, kto nie ma teraz cellulitu?Streskiler

Ten profil także znam od niedawna, bo od kilku miesięcy. Gdy żyłam w większym stresie spowodowanym zmianami w pracy oraz natłokiem spraw na studiach trafiłam do Magdy, która na swoim profilu wrzuca sporo psychologicznych treści. One mnie uspokajają i powodują, że w jednej chwili robię STOP, chwilę myślę o obecnej sytuacji, tym samym usuwając zbędne emocje i stres i idę dalej. Bo "zamiast czekać, aż ludzie się zmienią, zmieniam sposób, w jaki reaguję na ich zachowanie".
Magda Grzeszczyk, prócz konta na Instagramie, prowadzi także stronę o nazwie: streskiler.pl


Dobrnęliśmy do końca - poznaliście moje ulubione konta na Instagramie. Czy znasz któreś z nich? A może masz innych ulubieńców? Chętnie ich poznam! Daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Nowsza Starsza