Przejdź do głównej zawartości

NIE PRZEGAP!

Najlepsze ujęcia czerwca!

Czyżby nowa seria??? 😱

PODSUMOWANIE CZERWCA

Źródło
Zdradzę Wam coś... Mam fioła na punkcie księżyca!
Ale spokojnie, nie wyję do niego podczas każdej pełni. Księżyc mnie fascynuje odkąd pamiętam. Kiedyś na komunię, kiedy dzieci dostawały jeszcze w prezencie coś innego niż kasę i mega drogie sprzęty, dostałam od mojego wujka książkę. Nie byle jaką - przyrodniczą. Tego samego dnia zaczęłam ją przeglądać. Nie była to cieniutka książeczka dla dzieci, ale konkretne tomisko, które ledwo co mogłam podnieść swoimi chudymi rączkami. W książce znalazłam rozdział o kosmosie i księżycu. Już wtedy zaczęłam szukać więcej informacji na jego temat, oglądać filmy dokumentalne, filmy i seriale z jego motywem. Dlaczego piszę o tym w podsumowaniu miesiąca? Ponieważ czerwiec jest dla mnie początkiem tego, co uwielbiam robić dla relaksu. Uwielbiam nocą usiąść i patrzeć na niebo. Jak jest jeszcze do tego księżyc w pełni, to niczego mi więcej do szczęścia nie potrzeba!

Ale nie o tym będzie cały wpis. To tylko taki mały fakt o mnie, o którym wie niewiele osób. Co się działo u mnie w czerwcu... Z pewnością był to nerwowy miesiąc. Kiedy w końcu będzie jakiś spokojny?! 😕 Jestem zmęczona stresem, nie obowiązkami, ale zacznijmy od początku. W czerwcu zaczęłam pracę już na prawdziwej umowie o pracę, zakończyłam swój staż. Oznacza to teraz troszkę więcej odpowiedzialności, a obowiązki i nowe zadania piętrzą się coraz bardziej.

W czerwcu trwa akcja #czerwiecwruchu, w której biorę udział. Powiem szczerze, że tego mi właśnie brakowało. Odpoczynku, ale aktywnego. Ćwiczę regularnie dzięki tej akcji. Ostatnio też nabyłam specjalny Fitness planner, o którym z pewnością przeczytacie w następnym wpisie, ponieważ chcę Wam powiedzieć, jak cała ta akcja na mnie wpłynęła i co się u mnie zmieniło.

Czerwiec dla mnie to także czas remontu, który spadł na nas bardzo szybko i gwałtownie. Nie była to jakaś zachcianka zmiany, ale z uwagi na to, że wymieniali nam piony w łazienkach, część kafelek i ścian zostało skutych, więc... robimy łazienkę od podstaw! Nie mogę się doczekać, aż będzie w pełni gotowa!

W czerwcu także zakończyłam II rok studiów. Jestem z tego bardzo zadowolona, że mam to z głowy. Dwa lata zleciały, sama nie wiem kiedy i jak. Został trzeci rok, do którego już się powoli przygotowuję. W końcu oprócz nauki czeka mnie praca licencjacka i praktyki. Ciekawe jak to wszystko wyjdzie, bo przecież normalnie pracuję na pełny etat. Ale mam nadzieję, że dam radę. Jak już jesteśmy przy temacie studiów, to może zdradzę Wam trochę moje plany. Jak uda mi się ukończyć studia z licencjatem chcę iść na dwa kierunki na raz. Chcę robić magistra z tego kierunku, który obecnie robię oraz kierunek całkowicie inny, ale za to przydatny u mnie w pracy. Ostatnio zaczynam się już sama z siebie śmiać - umysł humanistki z zacięciem technicznym. Cała ja! Póki co, to tylko plany, zobaczymy co się jeszcze wydarzy do tego czasu.


A! I jeszcze zmieniłam kolor włosów na jednolity. Teraz jestem brunetką, ale nadal nie za dobrze się czuję w takim wydaniu.
Źródło
Przejdźmy teraz do cytatów z czerwca!

01.06. - "Śmiej się, niech reszta świata zastanawia się dlaczego."

02.06. - "Najdalej zajdzie ten człowiek, który wie dokąd idzie."

03.06. - "Pracuj ciężko nad bieganiem, kiedy ciężko się biega." Pavvo

04.06. - "Jeśli nauczymy się otwierać nasze serca, każdego potraktujemy jak nauczyciela" Pema Chodron

05.06. - "Każdą pracę wykonuj, jakby miała ona być ostatnią w życiu." Marek Aureliusz

06.06. - "Żyj chwilą! Chyba, że chwila jest nieprzyjemna, w takim przypadku zjedz ciasteczko." Ciasteczkowy Potwór

07.06. - "Kiedy rozdrapujemy rany, nie pozwalamy się im zagoić." Pema Chodron

08.06. - "Dla umysł nie istnieją ograniczenia, poza tymi, które samodzielnie uznamy za prawdziwe!" Napoleon Hill

09.06. - "Bądź pozytywnie nastawiony do pracy i zarażaj optymizmem wszystkich dookoła. Nigdy nie pozwól zrobić z siebie ofiary i - na miłość boską - baw się dobrze."

10.06. - "To od Ciebie zależy, jak się będziesz czuła."

11.06. - "Dopóki będziesz wierzyć w swoje myśli, dopóty będą stwarzać twoją rzeczywistość."

12.06. - "Uwielbiam gadanie o niczym. To jedyna rzecz, o której coś mogę powiedzieć."

13.06. - "Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." Carl Gustav Jung

14.06. - "Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy" Stuart Henderson
No nie dość, że zabawny cytat, to jeszcze taki prawdziwy... Musiałam wtrącić tutaj swój komentarz, haha!

15.06. - "Jeśli chcesz, żeby inni byli szczęśliwi, praktykuj współczucie. Jeśli chcesz być szczęśliwy, praktykuj współczucie." Dalajlama

16.06. - "Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne." William Sheakspire

17.06. - "Każdy dzień to wyścig, który już się rozpoczął."

18.06. - "Możesz zrobić wszystko, co chcesz, jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo." Helen Keller

19.06. - "Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić się przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoś poświęcenia sprawie większej niż on sam." Victor Frankl

20.06. - "Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób w jaki je widzą." Epiktet

21.06. - "Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem - teraz jest na to czas - nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno zawsze być naszym najwspanialszym dniem."

22.06. - "Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko, ale o wiele mniejsze niże te, które wiążą się z wygodną biernością." John F. Kennedy

23.06. - "Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu."

24.06. - "To tylko pewnego rodzaju przykrość nie być kochany. Prawdziwym nieszczęściem jest - nie kochać." Albert Camus

25.06. - "Ludzie spieszą się w pracy, dlatego niedbale ją wykonują; spieszą się w używaniu życia, dlatego jego smaku nie odczuwają; spieszą się w odpoczynku, dlatego nie mogą wypocząć."

26.06. - "Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione." Nelson Mandela

Źródło
Minęło już pół roku i tak sobie teraz pomyślałam, że ciekawa jestem co udało mi się zrobić za tak długi okres czasu, jeżeli chodzi o postanowienia noworoczne! Ciekawe ile osób jeszcze o tym pamięta, bo ja szczerze mówiąc, zapomniałam. Więc, jak to leciało?

1. Pierwsze z postanowień brzmiało: Chcę lepiej organizować swój czas.
Myślę, że częściowo daję radę. Są momenty, kiedy całkowicie tracę panowanie nad tym, co mnie otacza, ale jest ich bardzo, bardzo mało. Pierwsze postanowienie póki co mogę uznać za zaliczone.

2. Drugie brzmiało: Chcę w ciągu całego tygodnia, (...), znaleźć  przynajmniej 2 godziny TYLKO DLA SIEBIE.
Niestety tego nie udało mi się zrealizować w 100%. Zawsze robię coś, co jest moim obowiązkiem, a sobie poświęcam tylko maksymalnie pół godzinki... Trochę mało.

3. Trzecim było: Chcę coś zrobić z włosami.
I tutaj się załamałam. Odkryłam, że pisząc swoje postanowienia miałam brązowe włosy, potem faktycznie zmieniłam je na ombre i co? Teraz znowu wróciłam do tego? Myślałam, że będzie mi lepiej, ale jednak dobrze się z taką zmianą nie czuję. Będę musiała coś z tym zrobić.

4. Czwarte postanowienie to do końca nie było postanowienie, ale cel, który chciałabym osiągnąć. W styczniu startowałam z takimi statystykami.

Liczba czytelników na blogu: 238
Wyświetlenie bloga: 57959
Liczba osób na fanpage: 155

Jeżeli chodzi o liczbę wyświetleń to jestem bardzo zadowolona, bo znacząco wzrosła i codziennie blog osiąga bardzo dobre wyniki w tej kwestii, ale... niestety pozostałe statystyki nie są tym, czego bym chciała. 

5. Piątym postanowieniem było: Chcę wrócić do (w miarę) regularnego ćwiczenia.
Dzięki akcji #czerwiecwruchu udaje mi się to, oby tak zostało!

6. Ostatnim, szóstym postanowieniem, była nauka wstawania z uśmiechem na twarzy.
Miał mi w tym pomóc mój słoik, więc postanowienie zaliczam na 6 z plusem haha!

A WAM JAK MINĄŁ CZERWIEC?
PAMIĘTACIE MOŻE JESZCZE SWOJE POSTANOWIENIA?


Komentarze

 1. Ja również bardzo lubię księżyc - fascynuje mnie i to bardzo :)
  Co do remontu to znam ten ból...chociaż mój remont to był wybór, ale pamiętam jak tęskniłam za zakończeniem nie mogąc doczekać się efektu końcowego :)
  U mnie czerwiec bardzo intensywny i szybki - jak wszystkie miesiące w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety u mnie idzie to tak powoli, że zaczynam przyzwyczajać się do rozburzonej łazienki :(

   Usuń
 2. Nie robię postanowień noworocznych. Z prostej przyczyny.. jeśli chcę coś zrobić i mam do tego motywację to nie potrzebuję do rozpoczęcia działania specjalnej okazji. ;)
  Tez uwielbiam patrzeć na księżyc i gwiazdy.. w mieście nie ma to takiej magii, bo niemal nic nie widać... ale jak jestem na wsi to zawijam się w koc i gapię się w niebo. No magia nooo. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To masz szczęście, ja muszę mieć ten "bodziec", który popchnie mnie dalej, bo inaczej o tym zapomnę :(

   Zależy w jakim mieście, u mnie widać wszystko też bardzo ładnie, no i MAGICZNIE ! <3

   Usuń
 3. Ciekawe postanowienia. :) Ja również uwielbiam Księżyc odkąd pamiętam. Ciekawa akcja - #czerwiecwruchu. Chyba dołączę, bo zaczynam ćwiczyć codziennie min. 1 godzinę. Dodatkowa motywacja. Pozdrawiam.

  Mój kawałek Internetu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj o odpoczynku, regeneracja musi być :)
   Akcja co prawda się już kończy, ale to nie oznacza że nie można sobie samemu zrobić planu na lipiec i też wprowadzić więcej ruchu w ciągu dnia :)

   Usuń
 4. Ja też uwielbiam wieczorami, późnymi, obserwować niebo, a w szczególności gwiazdy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi czerwiec leci okropnie szybko! Ale staram się realizować moje postanowienia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, czyli na szczęście są osoby, które wytrwale dążą do tego, aby zrealizować swoje postanowienia :)

   Usuń
 6. moim skromnym zdaniem takie połączenie kierunków, które niekiedy wydają się skrajne, jest bardzo słuszne ;) sama zrobiłam w ten sposób :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie mam nadzieję, że ta skrajność mi w niczym nie przeszkodzi :)

   Usuń
 7. Cytaty są świetne :) kochana przydałaby się większa czcionka bo jest bardzo drobną, a aż tak dobrego wzroku nie mam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popracuję nad tym w weekend :)

   Usuń
  2. Jest coś takiego jak "ctrl"+"+", powiększa to obraz w przeglądarce. Praktyczniejsze niż wytykanie każdemu za małą czcionkę, tylko dla tego że jesteś ślepcem.

   Usuń
 8. gratuluję ci tego, co udało ci się dokonać w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też jestem zakochana w księżycu i uwielbiam ten motyw ! Wiem o czym mówisz Kochana, ach aż mam gęsią skórkę! Pamiętam jak z męzem w Polsce siedzieliśmy na balkonie u Mojej Mamusi i był księżyć, były nocne zwierzęta i to ciepło. ach...... nostalgia mnie ciągle łapie dzisiaj! Gratuluję zakończenia 2 roku studiów :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Sama mam gęsią skórkę, jak sobie przypomnę podobne wieczory :)

   Usuń
 10. Uwielbiam księżyc, ale powiem szczerze, że samo niebo jest fascynujące za dnia i nocy. Teraz w Anglii (bo tutaj mieszkam) mieliśmy na prawdę bardzo ładną pogodę i to był niesamowity relaks siedząc wieczorem z herbatą i patrząc w niebo, ale niedzielne poranki też były rozpieszczające. Były, bo aktualnie pada :( Pozdrawiam Emilux :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dnia jakoś jeszcze nie zwróciłam na to uwagi - jednak wolę te "nocne" klimaty :D

   Usuń
 11. U mnie czerwiec również był nerwowy. Mam nadzieję, że kolejne miesiące takie nie będą. Ja miałam tylko jedno postanowienie i na chwilę obecną strasznie słabo mi ono idzie.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Jejku księżyc jest przepiękny, kto by pomyślał, że jest tyle tysięcy kilometrów od nas, a widać go z nieba.
  Czerwiec zleciał mi bardzo szybko.
  http://mylifeiswonderful9.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne cytaty :)

  nonstopyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Kilka dni temu miałam przyjemność oglądać księżyc przez dużej "mocy" zabytkowy teleskop w instytucie astronomii. Był cudowny, aż się zaczęłam zastanawiać jak on się biedny czuje, skoro tak wiele osób codziennie na niego patrzy xd.
  Widzę, że ambitnie. Ja próbowałam wziąć drugi kierunek, ale planowo mi nie wyszło. Strasznie mi kolidowało z głównym kierunkiem, a plan ustalany był na drugim kierunku odgórnie i robili straszny problem z przeniesieniem do grup. Zrezygnowałam i skupiłam się na tym jednym na razie. Choć ledwo co przeżyłam ten pierwszy rok.
  Pozdro.
  https://dziennikidestiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co to tylko plany, zobaczymy jak to wyjdzie. :)
   Księżyc też już nie raz oglądałam przez teleskop, może nie zabytkowy :D

   Usuń
 15. Ja również uwielbiam patrzeć na nocne niebo. Na gwiazdy. Na księżyc...
  Ale odkąd mam małe dziecko, odliczam w kalendarzu, kiedy będzie następna pełnia... Moje dziecko nie znosi pełni - chociaż pewnie o tym nie wie. Jest wtedy jedną wielką katastrofą. Jest marudne. Płaczliwe. A w nocy nie daje mi spać...
  Ale to prawda, piękny jest księżyc nocą.


  A czerwiec?
  Nawet nie wiedziałam, że już się skończył... Żartuję :P
  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżyc ma to do siebie, że ludzie się dziwnie zachowują :)

   Usuń

Prześlij komentarz

1. Zanim zostawisz komentarz na blogu, zapoznaj się z regulaminem - otwórz ten link w nowej karcie: Regulamin bloga | Prawa autorskie | Polityka prywatności :)

2. Zawsze staram się odwiedzić blogi osób, które pozostawią komentarz pod wpisem.

3. Odpowiadam na komentarze w weekendy - w tym okresie możecie także spodziewać się moich odwiedzin u siebie! :)

4. Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć oraz treści mojego autorstwa. Jeżeli używasz moich tekstów czy zdjęć, nie zapomnij o źródle :) - Tu: przypominam o zapoznaniu się z Regulaminem bloga.

5. Jest mi bardzo miło, gdy dodajecie swoje komentarze pod wpisami, które Was interesują. Motywujecie mnie tym, a jeżeli chcecie sprawić mi prezent - udostępnijcie wpis :)

NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANE:

💗 DIY #5 - Słoik Pozytywnych Cytatów na 2017 rok 💗

DIY #6: Słoik Pozytywnych Cytatów

"Bądź wierny swojej pasji, bo ona nigdy Ciebie nie zawiedzie, tak jak mogą zrobić to ludzie."

Jak odzyskać stracone zaufanie?

„By odbudować zaufanie, które zburzyłeś jednym ruchem , potrzebujesz dobrego materiału w maksymalnie dużych ilościach.”

MOTYWACJA NA KAŻDY DZIEŃ - moc pozytywnych cytatów

Bardzo lubię przeglądać inspiracje, które motywują, a zarazem poprawiają nastrój. Które nie budzą wspomnień czy negatywnych emocji, a uruchamiają naszą kreatywność i chęć do zmian. Odpowiednie hasło jest niczym tabliczka czekolady w pochmurny dzień.

DIY #3 - Organizer, planer, kalendarz

Heeej! Do dzisiejszego postu zainspirowała mnie wczoraj trochę Draqilka D. z bloga Draqilka D. miłość... pasja... muzyka... - od razu podaję link do postu, który mnie zainspirował do tego (klik).  Ona tam opisywała jak zrobić swój Bullet Journal - osobisty organizer, nasz własny system notatek. Zachęcam każdego ciekawskiego do przeczytania jej postu. Sama od dawna miałam w planie zrobić kalendarz, który będzie mi odpowiadał pod każdym względem. Wiadomo jak to jest z tymi, które możemy kupić. Musimy się podporządkować pewnemu systemowi, który jest tam zawarty - kalendarz, notatnik, indeks, plan lekcji dla uczniów, itp. To ostatnie jest dla mnie niestety zbędne i irytujące. Dlaczego nie robią także kalendarzy dla studentów zaocznych? Kiedy potrzebuję mieć dużo miejsca w dniach takich jak piątek, sobota, niedziela, tak naprawdę mam te dni zwężone, że nie mam miejsca na zapisanie swoich zajęć, planu dnia. Zawsze marzyłam o takim kalendarzu, który także będzie moim organizerem, w którym b…

Studia zaoczne i praca - jak to pogodzić?

"Czas zostać sławnym – czyli jak założyć i prowadzić bloga modowego"

Cześć :)
Dzisiaj przychodzę do Was z całkowicie inną tematyką, niż zazwyczaj - taka mała niespodzianka :)
Otóż ostatnio dostałam ciekawą propozycję od pewnej osoby, aby popracować razem. Moim gościem na blogu jest Kasia Sopicka, pasjonatka mody, która uwielbia dobierać ubrania i tworzyć z nich własne stylizacje.
A więc przejdźmy do rzeczy!

Dzisiejszy temat to:
Czas zostać sławnym – czyli jak założyć i prowadzić bloga modowego.
Myśli o założeniu własnego bloga modowego wracają do ciebie za każdym razem, gdy ktoś komentuje twój świetny gust i nowe, modne ubrania? Czujesz się w temacie mody jak ryba w wodzie? Na co czekasz? Czas na założenie swojego pierwszego bloga modowego!
Czy blog modowy jest właśnie dla mnie? Nie jest łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie, gdyż każdy z nas jest inny. Jeśli jednak jesteś osobą systematyczną, pełną pasji, zakochaną w modzie, to blog modowy jest właśnie dla ciebie. Pamiętaj o tym, że w tydzień ani dwa nie staniesz się następczynią Kasi Tusk, jednak powo…

PIERWSZY RAZ NA SIŁOWNI - czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

Po długim czasie zastanawiania się i pomimo tak wielu obaw w końcu to zrobiłam - poszłam na siłownię. Czy było warto? 

JAK WYPROMOWAĆ BLOGA?

Zarówno początkujący bloger, jak i ten, który ma ze sobą lata doświadczenia w prowadzeniu bloga, stale szuka sprawdzonych i skutecznych metod i technik, dzięki którym będzie mógł wypromować swoją stronę, aby wybić się z tłumu.

Pytania na aska .

Dodam tu coś, co odbiega od głównej myśli mojego bloga. Jednak komuś może się to przydać.To są moje pytania, które ja wam wymyślałam i zbierałam je w wordzie. Jakoś od końca wakacji.Jeżeli ktoś nie ma weny, to może sobie skopiować ;3 Będę co jakiś czas akutalizować te pytania o nowe :)