Przejdź do głównej zawartości

NIE PRZEGAP!

BIOVAX L'biotica | Intensywnie regenerująca maseczka - Kreatyna + Jedwab

Cześć Kochani! Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem, który wzbudza we mnie (dosłownie) ekscytację. Jestem tak zadowolona, że koniecznie musiałam się tym tutaj z Wami podzielić.

Sposób na toksycznych ludzi

Czasami patrząc na zachowanie innych osób mamy ochotę uciec lub gdzieś  się schować. Takie osoby powodują u nas lęk, smutek, wstręt czy gniew. Z pewnością znasz taką osobę, a nawet więcej niż jedną, gdy samo przejście obok niej wzbudza w Tobie dreszcze i ogromną niechęć. Sami też bywamy toksyczni wobec innych osób, nawet o tym nie wiedząc.

Jedno jest pewne - nie warto pozostawać w bliskich relacjach z osobą, która nas wyniszcza i działa  na nas destrukcyjnie.  Wystarczy trochę asertywności, stanowcze powiedzenie "nie, nie chcę" i postawienie jasnej granicy. Brońmy własnych praw przed obcymi ludźmi, aby całkowicie nas nie wciągnęli we własną sieć. Sieć problemów, zachcianek i manipulacji.

Oto 19 przykładów toksycznych zachowań:

 1. Arogant - ktoś, kto Cię ośmiesza i poniża, by samemu się wywyższyć. Nie wiem dlaczego, ale ja takich osób znam najwięcej spośród wszystkich tych typów. Większość osób, które znam tak właśnie działa. Na szczęście takie osoby są już daleko w mojej przeszłości. Nikt nie chciałby, aby osoba bliska dla własnej przyjemności obrażała Cię przy innych, aby lepiej się poczuć. Ani to miłe, ani śmieszne. Są przecież pewne granice "żartowania"..
  Jak się przed taką osobą obronić? Albo zerwać z nią bliższe kontakty, albo zapytać wprost "Czy chcesz mnie obrazić, czy może sprawić mi przykrość?".
 2. Dyktator - ktoś, kto koniecznie musi dominować i nie ma innej opcji, abyś to Ty miał/miała rację. Nigdy się z Tobą nie liczy i traktuje Cię z góry. Co zrobić? Przede wszystkim nie daj sobie wejść na głowę i naucz się mówić "nie". To nie jest takie trudne, jakby się wydawało. Powtarzaj to tyle razy, ile będzie trzeba, trzymaj się swojego zdania, bo to Twoje życie i to Ty dokonujesz wyborów - nie ktoś inny.
 3. Rywal - ktoś, kto ciągle z Tobą rywalizuje i to ON musi zawsze wygrać. Do tego ma wielkie pretensje za to, że nie cieszysz się z przegranej (czyli jego wygranej). Kto normalny skakałby z radości, gdyby nie udało mu się dostać wymarzonej pracy zawodowej? ... Z taką osobą powinno się "grać" na tyle rzadko, aby nie musiało dochodzić do ciągłych starć. Po co marnować energię na coś takiego?
 4. Lekkoduch - ktoś, kto ma wszystko daleko w dupie. Nie poczuwa się do odpowiedzialności, waszą relację bardziej traktuje jako zabawę czy rekreację, nie licząc się z tym co czujesz lub oczekujesz.  Zaznacz granicę swoje odpowiedzialności i nie dawaj takiej osobie możliwości przerzucania na Ciebie jego/jej obowiązków.
 5. Bryła lodu - ktoś, kto jest po prostu chłodny. Ciągle trzyma Cię na dystans nie wiadomo czemu. Mówi Ci, że nie ma w życiu ważniejszej osoby od Ciebie, ale gdy dochodzi do okazywania jakichkolwiek uczuć, ta osoba jest zamknięta i odsuwa się od Ciebie. Zarzeka się, że nic nie czuje. Brrrrr nie ma chyba nic gorszego od takiego zachowania. Chłód w zachowaniu bywa czasami wyuczony, może ta osoba została tak wychowana, aby nie okazywała uczuć innym, albo doświadczenie jej tak podpowiada. Na takich nie ma rady - no chyba, że roztopisz jego/jej serce (oczywiście nie dosłownie!).
 6. Prowokator - ktoś, kto przybiera różne maski. Ciągle prowokuje Cię do kłótni czy ostrej wymiany zdań, a Twój niepokój jest dla niego powodem do radości. Czuje się wtedy jak przysłowiowa ryba w wodzie. Sprawia przykrości pod przykrywką nazywania siebie "Twoim przyjacielem", bo przecież chce dla Ciebie dobrze - donosi, sugeruje, podejrzewa, udaje dobre intencje, uderza w Ciebie gdy jesteś w kiepskiej formie. Wykorzysta przeciw Tobie każdą informację, którą przez przypadek otrzyma. Ten przypadek jest trochę podobny do nr1 Aroganta. Co z nim zrobić? Wyłóż karty na stół i powiedz, że drażni Cię jego zachowanie, powiedz co Cię irytuje. I rób swoje!
 7. Skorpion - ktoś, kto zna Twoje najsłabsze punkty i zawsze w nie uderzy. Ktoś, kto musiał być kiedyś bardzo zraniony i jedyną formą dla niego jest atak. Czuje, że Ty mu zagrażasz i nie chce być znowu zraniony, więc niczym skorpion (zwierzę) szybko przechodzi do ataku. Takiej osobie powinno się raczej współczuć, bo wyobraź sobie, przez co ona przeszła, że stała się właśnie taka... Mów otwarcie, że boli Cię takie zachowanie, nie zamykaj się w sobie. 
 8. Skarb - ktoś, kto cechuje się najbardziej poszukiwaną i cenioną cechą w tych czasach - szczerością. Tyle, że ta jego szczerość to tzw. szczerość do bólu. W jego mniemaniu jego obowiązkiem jest stałe wytykanie Ci twoich porażek, wad, pomyłek. Rozdrapuje specjalnie stare rany, bo jest przekonany, że tak trzeba i tak być powinno. O przeszłości i niepowodzeniach to raczej wolimy nie pamiętać, więc warto takiej osobie zaznaczyć na wstępie, że nie życzymy sobie takich komentarzy lub kontynuowania tego tematu.
 9. Sędzia - ktoś, kto każdego osądza i z chęcią daje "dobre" rady. Wie lepiej, co i jak masz robić, myśleć, czuć, żyć. Zachowuje się niczym Bóg Wszechwiedzący. Takiej osoby lepiej nie drażnić, bo nie zmienimy od tak jej sposobu myślenia. Można powiedzieć delikatnie, że takie zachowanie przeszkadza. Dodatkowy atak tylko podsyci jego "wszechwiedzącość".
 10. Szantażysta - ktoś, kto uważa, że lęk to podstawa związku. Stale stawia warunki, wprawia drugą osobą w uczucie lęku i niepokoju. Straszy, że zrobi sobie krzywdę. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach jest to tylko czysta zagrywka emocjonalna, aby coś na nas wymusić. Nie mamy wpływu na to, co ktoś tak czy siak zrobi, bo jak będzie chciał, to kto go powstrzyma?
 11. Egoista - ktoś, kto swoje "ja" stawia na pierwszym miejscu. Musi być najważniejszy, grać na pierwszym planie, podczas gdy inni są dla niego tłem. Każdy z nas ma w sobie coś z egocentryka - w mniejszym lub większym stopniu. Jednak nie zawsze tematem numer 1 podczas rozmowy ze znajomymi musi być Twoje życie, bo każdy ma swoje. 
 12. Dociekliwy - ktoś, kto jest wścibski, namolny, uciążliwy, choć nie da się go nie lubić. Nikt nie lubi, jak się mu z butami wchodzi w życie i dopytuje o intymne rzeczy. Usta takiej osoby trzeba zamknąć tak szybko, jak się otworzyły, krótkim "Nie chcę rozmawiać na ten temat".
 13. Manipulant - ktoś, kto zdobywa sukces dzięki Tobie, udając że robi to dla Ciebie, bo się o Ciebie troszczy. Mmmm mój ulubiony, po prostu uwielbiam ten typ (to był sarkazm). Za każdym razem, gdy słyszę wyraz 'manipulant' w głowie mam tylko jedno imię, które pasuje do odpowiedniej osoby - do mojego byłego. Kłamie i oszukuje, uważając że inni są na tyle głupi, że nie zorientują się co on wyprawia. Nie dawaj mu się. Powiedz jasno, że wcale nie widzisz wmawianej ci "korzyści" i to ty tracisz. Jednak kontakt z taką osobą może Cię bardzo wykończyć emocjonalnie, bo przy takiej osobie nigdy nie będziesz wiedzieć na czym stoisz.
 14. Niezrównoważony emocjonalnie - ktoś, kto w mgnieniu oka potrafi zmienić swoje zachowanie. W jednej chwili jest miły i słodki, a za chwilę urządza Ci istną awanturę. Jest nieprzewidywalny i nieobliczalny. Przy takiej osobie można zwariować. Warto zaznaczyć, co Ci przeszkadza, jednak lepiej go nie prowokować. Poszerz swoje grono znajomych - warto poznać kogoś nowego.
 15. Osioł - ktoś, kto jest ... uparty jak osiołek. Nikt i nic go nie przekona, trzyma się zacięcie swojej racji i nie chce przyjąć niczego nowego do wiadomości. Takiej osoby nie da się przekonać, dlatego nie zwracaj uwagi na jego poglądy. W końcu jesteśmy inni i różnimy się. Po prostu - Ten typ tak ma.
 16. Bezradny - ktoś, kto ciągle miota się między jednym a drugim, jest stale niezdecydowany, poszkodowany (w jego mniemaniu). Oczekuje, że to Ty będziesz jego wybawcą i uratujesz go z opresji, a jego życie stanie się piękne i kolorowe. Pomagaj jeżeli prosi o pomoc, ale na dłuższą metę taka znajomość może Cię bardzo zmęczyć.
 17. Niezadowolony - ktoś, kto wiecznie jest niezadowolony. Ze wszystkiego. Nic go nie cieszy. Użala się nad sobą i porównuje z tymi, którzy mają w życiu lepiej, ale nie robi NIC, co by miało jego sytuację polepszyć. Taki maruda, który marudzenie wziął sobie za hobby i starannie je pielęgnuje. Takiej osobie można pokazać, jakie ma rozwiązania, wyjścia z problemu, jednak to od niej zależy, czy coś zrobi w tym kierunku.
 18. Pechowiec - ktoś, kto ciągle pakuje się w kłopoty.  No i przy okazji Ciebie. W jego towarzystwie nigdy nie jest nudno, zawsze musi wydarzyć się jakaś tragedia, przyciąga wszystkie nieprawdopodobne zrządzenia losu. Ja bym się w pewnym momencie zaczęła bać w towarzystwie takiej osoby. Negatywne myśli przyciągają negatywne zdarzenia - ktoś mi tak kiedyś powiedział. Chyba mama. Podsumowując, cierpliwość to podstawa.
 19. Dusiciel - ktoś, kto niczym bluszcz czy ośmiornica oplata Cię swoimi mackami i nie chce wypuścić. Jest Twoim cieniem, przy takiej osobie czujesz się nieswojo. Nie możesz dać się stłamsić.

Nie na wszystkich jest określony sposób, czasami wystarczy trochę delikatności i zdystansowania się do sprawy.Podobne posty:
Znam Cię i nie znam?
Wampir energetyczny

Komentarze

 1. Troszeczkę utożsamiam się z numerem 8, chociaż nie cieszę się wytykając ludziom błędów i nie robię tego. Raczej mówię prosto z mostu co myślę na dany temat, co ja bym zrobiła, jak ja to widzę.. A nie wytykam błędów. Mówię swoje zdanie i tyle, każdy ma prawo je mieć i je wygłosić, póki nikogo do niego nie zmusza.
  Ale też nie lubię takich ludzi, jakich wymieniłaś. Niestety coraz więcej ich na świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za komentarz.
   W numerze 8 bardziej chodziło mi o to, że ktoś umyślnie i celowo wytyka błędy, bo pod przykrywką "Szczerości" chce Ci sprawić przykrość :)

   Usuń
 2. Skarb, arogant i manipulant uważam za te najgorsze typy toksycznych ludzi. Jako, że uwielbiam gry komputerowe, najczęściej takie gdzie albo wygrywasz albo przekrywasz, to spotykam się z tym dzień w dzień. Komuś coś nie pasuje to zawsze musi dopiec innym, typowe: 'mam nadzieję, że dostaniesz raka' 'idź się zabij' 'jesteś zerem' i rzeczy tego typu. Najgorzej jest kiedy ludzie zaczynają 'żartować' a przeobraża się to w gnębienie i poniżanie a oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy, yhh. Okropieństwo... co to się dzieje z ludźmi. :/

  http://oczyoutsidera.blogspot.se/ klik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę takich tekstów używają ludzie w grach? No trochę żałosne to z ich strony, bo to tylko gra, ciekawe jak reagują w realnym życiu...
   A co do żartowania na "niby" to miałam raz taką koleżankę, która niby to w żartach mnie obrażała przy znajomych, ale coś było czuć w tym jej tonie, że to nie brzmiało za dobrze... Obłędu można dostać, bo wtedy myśli się "halo, czy ja robię coś nie tak?"

   Usuń
 3. Do kilku numerów się utożsamiam, ale najbardziej to chyba z 7 :(

  http://mylittlelifex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł na posta.
  Mnie najbardziej denerwują osoby, które są aroganckie, wywyższają sie..
  Uważają, że jeżeli są bogatsi to są lepsi.
  Czasami zastanawiam sie czy takie osoby w ogóle mają serce :')
  Nie lubię też osób, które swoją szczerością doprowadzają innych do płaczu, a nawet samobójstw.

  Klik- mój bog

  OdpowiedzUsuń
 5. Okazuje się, że jestem bardziej toksyczna niżbym mogła pomyśleć heh :)
  Myślę, że prawie każdy tu siebie odnajdzie w większej lub mniejszej ilości podpunktów.. W każdym bądź razie wpis naprawdę ciekawy :)
  http://louehx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. czytając nie mogłam się zdecydować do którego numeru bym się " utożsamiła " - tak poza tym bardzo ciekawie napisane :)

  Zapraszam także do mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam pojęcia, z którym numerem bym się utosamiła... Niestety :D Ale cóż. Super post, ciekawie opisani toksyczni ludzie :D Jednak jeszcze trochę pracy według mnie Cię czeka. Tak wiem, mój blog idealny nie jest, żaden blog nie jest idealny. U Ciebie brakuje mi zdjęć, Twoich, robionych przez Ciebie :D Ale naprawdę jest dobrze, na zachęte obserwuje, chce zobaczyc Twoje postępy, będę wpadać częściej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za komentarz jak i radę :)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ale niektórzy nie są gotowi na taki "krok", tym bardziej jeżeli kimś toksycznym jest ich bliska i zaufana osoba :)

   Usuń
 9. Wydaje mi się, że gdyby się głębiej zastanowić to każdy z nas odnajdzie w sobie każdy z powyższych typów zachowań.
  Naprawdę ciekawy wpis.

  http://wszystkooczymmarzakobiety.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Najgorszy jest chyba numer 11. Przynajmniej dla mnie ;/ Nienawidzę osób egoistycznych, może dlatego, że sama jestem altruistką :)
  Ładnie napisany post :)

  http://hoollycraap.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. świetnie opisałaś wszystko! nie lubię tak samo każdego z typu tych zachowań. Ale szczerze mówiąc każdy z nas mniej lu =b bardziej ma czasem różne takie akcje, że zachowuje się w któryś z tych sposobów...
  teraz niestety spotykamy się coraz częściej z różnymi ,,toksycznymi zachowaniami''

  super, że napisałaś. :)


  pozdrawiam
  positivelittlethink.blogspot.com [klik]

  oddech-piora.blogspot.com [klik]

  OdpowiedzUsuń
 12. Super napisałaś i się z tobą zgadzam w tym tekście:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. hmmm... czytając ten post, chciałem dopasować jedną z osobowości do siebie i...? Nie umiem! Czasem czuje się jak jedynka, czasem jak dwójka i czasem jak pozostałe opcje... Nie wiem czy to dobra równowaga, ale myślę, że każdy z nas lubi tak czy inaczej stawiać na swoim ;) Dobry post. będę tu zaglądać

  OdpowiedzUsuń
 14. Niektóre cechy z pewnego punktu do mnie pasują. Nie sądziłam, że są takie typy "osobowości" :)

  Dziękuję za komentarz na moim blogu.
  Obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uważam ,że przed takimi toksycznymi ludźmi należy uciekać , a najlepiej ich z dała unikać .Taki człowiek może wpłynąć na psychikę i złe samopoczucie. Przez taka osobę możemy źle się czuć więc lepiej z takimi osobami się nie zadawać .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

1. Zanim zostawisz komentarz na blogu, zapoznaj się z regulaminem - otwórz ten link w nowej karcie: Regulamin bloga | Prawa autorskie | Polityka prywatności :)

2. Zawsze staram się odwiedzić blogi osób, które pozostawią komentarz pod wpisem.

3. Odpowiadam na komentarze w weekendy - w tym okresie możecie także spodziewać się moich odwiedzin u siebie! :)

4. Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć oraz treści mojego autorstwa. Jeżeli używasz moich tekstów czy zdjęć, nie zapomnij o źródle :) - Tu: przypominam o zapoznaniu się z Regulaminem bloga.

5. Jest mi bardzo miło, gdy dodajecie swoje komentarze pod wpisami, które Was interesują. Motywujecie mnie tym, a jeżeli chcecie sprawić mi prezent - udostępnijcie wpis :)

NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANE:

💗 DIY #5 - Słoik Pozytywnych Cytatów na 2017 rok 💗

DIY #6: Słoik Pozytywnych Cytatów

"Bądź wierny swojej pasji, bo ona nigdy Ciebie nie zawiedzie, tak jak mogą zrobić to ludzie."

Jak odzyskać stracone zaufanie?

„By odbudować zaufanie, które zburzyłeś jednym ruchem , potrzebujesz dobrego materiału w maksymalnie dużych ilościach.”

MOTYWACJA NA KAŻDY DZIEŃ - moc pozytywnych cytatów

Bardzo lubię przeglądać inspiracje, które motywują, a zarazem poprawiają nastrój. Które nie budzą wspomnień czy negatywnych emocji, a uruchamiają naszą kreatywność i chęć do zmian. Odpowiednie hasło jest niczym tabliczka czekolady w pochmurny dzień.

DIY #3 - Organizer, planer, kalendarz

Heeej! Do dzisiejszego postu zainspirowała mnie wczoraj trochę Draqilka D. z bloga Draqilka D. miłość... pasja... muzyka... - od razu podaję link do postu, który mnie zainspirował do tego (klik).  Ona tam opisywała jak zrobić swój Bullet Journal - osobisty organizer, nasz własny system notatek. Zachęcam każdego ciekawskiego do przeczytania jej postu. Sama od dawna miałam w planie zrobić kalendarz, który będzie mi odpowiadał pod każdym względem. Wiadomo jak to jest z tymi, które możemy kupić. Musimy się podporządkować pewnemu systemowi, który jest tam zawarty - kalendarz, notatnik, indeks, plan lekcji dla uczniów, itp. To ostatnie jest dla mnie niestety zbędne i irytujące. Dlaczego nie robią także kalendarzy dla studentów zaocznych? Kiedy potrzebuję mieć dużo miejsca w dniach takich jak piątek, sobota, niedziela, tak naprawdę mam te dni zwężone, że nie mam miejsca na zapisanie swoich zajęć, planu dnia. Zawsze marzyłam o takim kalendarzu, który także będzie moim organizerem, w którym b…

"Czas zostać sławnym – czyli jak założyć i prowadzić bloga modowego"

Cześć :)
Dzisiaj przychodzę do Was z całkowicie inną tematyką, niż zazwyczaj - taka mała niespodzianka :)
Otóż ostatnio dostałam ciekawą propozycję od pewnej osoby, aby popracować razem. Moim gościem na blogu jest Kasia Sopicka, pasjonatka mody, która uwielbia dobierać ubrania i tworzyć z nich własne stylizacje.
A więc przejdźmy do rzeczy!

Dzisiejszy temat to:
Czas zostać sławnym – czyli jak założyć i prowadzić bloga modowego.
Myśli o założeniu własnego bloga modowego wracają do ciebie za każdym razem, gdy ktoś komentuje twój świetny gust i nowe, modne ubrania? Czujesz się w temacie mody jak ryba w wodzie? Na co czekasz? Czas na założenie swojego pierwszego bloga modowego!
Czy blog modowy jest właśnie dla mnie? Nie jest łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie, gdyż każdy z nas jest inny. Jeśli jednak jesteś osobą systematyczną, pełną pasji, zakochaną w modzie, to blog modowy jest właśnie dla ciebie. Pamiętaj o tym, że w tydzień ani dwa nie staniesz się następczynią Kasi Tusk, jednak powo…

Studia zaoczne i praca - jak to pogodzić?

Pytania na aska .

Dodam tu coś, co odbiega od głównej myśli mojego bloga. Jednak komuś może się to przydać.To są moje pytania, które ja wam wymyślałam i zbierałam je w wordzie. Jakoś od końca wakacji.Jeżeli ktoś nie ma weny, to może sobie skopiować ;3 Będę co jakiś czas akutalizować te pytania o nowe :)

PIERWSZY RAZ NA SIŁOWNI - czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

Po długim czasie zastanawiania się i pomimo tak wielu obaw w końcu to zrobiłam - poszłam na siłownię. Czy było warto? 

JAK WYPROMOWAĆ BLOGA?

Zarówno początkujący bloger, jak i ten, który ma ze sobą lata doświadczenia w prowadzeniu bloga, stale szuka sprawdzonych i skutecznych metod i technik, dzięki którym będzie mógł wypromować swoją stronę, aby wybić się z tłumu.